Araç Yangın Söndürme Tüpü Fiyatları ve Çeşitleri 2021

Araç Yangın Söndürme Tüpü Fiyatları ve Çeşitleri 2021

Araç yangın söndürme tüpü fiyatları ve çeşitleri 2021 senesinde diğer senelere göre değişken özellikte görülebilir. Yangına ilk müdahalede

Araç yangın söndürme tüpü fiyatları ve çeşitleri 2021 senesi üretimli tüpler için yeni kullanma tarihleri ve fiyatlarla piyasada yer almaktadır. Tüplerin çeşitleri, kg özellikleri, genel görüntüleri değişebilir. Yangın söndürme tüplerinin araç içinde kullanılan seçeneklerini de iyi belirlemeniz gerekir.

Araç Yangın Tüpü Nedir | Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Araç içlerinde yasal nedenlerle yangın tüpü zorunluluğu bulunmaktadır. Bagaj veya kolayca ulaşılan güvenli bölgelerde araç yangın tüpleri gereken hallerde kullanılmalıdır. Ev ve iş yerlerine göre bu tüpler daha küçük ebatlarda görülebilir.

Araç yangın tüpleri fiyatlandırmasında son kullanım tarihleri ve genel kg özellikleri dikkate alınmaktadır. Mağaza satış noktalarına göre de yangın tüplerinin fiyat aralıklarında bazı oynamalar olabilmektedir. En net sonucu almak için birkaç ayrı yere bakabilirsiniz.

Araç Yangın Tüpü Dolum Fiyatları

Araç yangın tüpü dolum fiyatları sıfırdan satış harici bazı dolum merkezlerinde yapılmaktadır.  Yangın söndürme malzemelerinin bazılarında da ayrıca yapılan bir işlemdir. Yangın tüplerinin türlerine göre dolum işlemlerinin fiyatlandırmasında oynama olabilir.

1 . 6 kg’lık Yangın Tüpü Dolum Fiyatları

Yangın tüpleri 6 kg ağırlığında ise genellikle otobüs gibi büyük araçlarda tercih edilmektedir. Bu cihazların dolumu için 150-200 TL’ye kadar dolum yapılabilir. Kullanım tarihlerine de önem vererek dolum ardından bilgi alarak değerlendirebilirsiniz.

2. 1 kg’lık Yangın Tüpü Dolum Fiyatları

Araçlarda otomobil türünde çok yer kaplamaması adına 1 kg’lık yangın tüpü dolum fiyatları 100-15 TL’ye kadar olabilir. Ekonomik açıdan diğerlerine göre daha uygun fiyatlarla sunulmaktadır. Araçlarınızın doğru yerlerinde yangın tüpü doldurma cihazlarını uzun süre muhafaza edebilmektesiniz.

Araç Yangın Tüpü Sön Kullanma Tarihi ve Fiyatları

Yangın tüplerinin içerisindeki maddenin ateşi söndürme etkileri son kullanma tarihlerini etkilemektedir. Bunun nedeni karbondioksit veya köpüklerin sıkışık halde beklemesinin bir süre sınırı olmasıdır. Süre geçtiği anda etkisi zayıflar, bu nedenle ateşi söndürmede etkisi kaybolursa bir anlamı da kalmaz. Yani üründen verim alamadığınız dönem, son kullanma tarihi olacaktır. Olası yangınlarda hayati riskler de barındırabilir.

Fikir vermesi bakımından 1kg araç yangın tüpü 2021 üretimse2025 senesinde son kullanım tarihi temel alınabilir. 80 TL -85 TL civarında satın alınabilir. 2021-2025 tarihli tozlu fiyatlarında güncel araç yangın tüpü sonuçlarını e ticaret platformlarından bulabilirsiniz.

Araç Yangın Tüpü Nasıl Olmalı?

Araçlarınızın iç bölümlerinde düzenli olarak bekleteceğiniz yangın tüplerinin öncelikle delik olmaması gerekir. Delik olması halinde hızlı şekilde değiştirmeye özen göstermelisiniz. Araç yangın tüpleri kullanılırken her an aksama olacakmış ve yangın çıkacakmış gibi önlem alınmalıdır. Motorlu araçların ısınması diğer durumlara göre daha yüksek olasılık olduğu için yangın olasılıkları da çoğalmaktadır.

Araçlarda, evlerde ve iş yerlerinde ve ihtiyaç olan diğer yerlerde yangın söndürme tüpleri aksatılmaması gereken bir malzemedir. Yangın çıkmamasının garantisi olmadığı için çözüm noktasında önlem alarak ilerlemeniz tavsiye edilir.

Araç Yangın Tüpü Tavsiye | Marketlerden Yangın Tüpü Alınır mı?

Araç yangın tüpü tavsiye olarak, doğrudan yangın firmalarından ürün temini önerilir. Son kullanım tarihinden eminseniz marketlerden yangın söndürme cihazlarını da alabilirsiniz. Güvenli yerden alışveriş yaptığınızı bilmek, güvenlik amacıyla üretilen ürünlerden beklenen sonucu alabilmek için önemlidir.

Çok acil durumlar dışında genelde söndürmeye odaklanan yerlerden araç yangın tüpleri alınabilir. Marketlerde kullanım hatası olan ürünlerin de gözden kaçabileceğini dikkate alarak yangın tüpü almanız önerilir. Kontrol açısından kendinizi daha güvende hissedebilmeniz önem taşıyacaktır.

 

 

 

 

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir