Çelik Yangın Merdiveni

Çelik Yangın Merdiveni

Yangın esnasında vatandaşların rahat ve hızlı bir şekilde tahliyesine olanak sağlayan çelik yangın merdiveni oldukça kullanışlı olmaktadır.
Çelik yangın merdiveni kullanışlı ve sağlam yapısıyla oldukça tercih edilmektedir. Daha çok kullanımına devlet kurumlarında, holdinglerde ve yüksek katlara sahip binalarda ihtiyaç duyulmaktadır. Geniş ölçülere sahip olan bu merdiven, z tipi yangın merdiveni olarak da adlandırılmaktadır. Meydana gelen yangınlar büyük boyutlara ulaşarak, insanların hayatını tehlikeye sokabilecek düzeyde olabilmektedir. Bu yüzden ev ve iş ortamlarında meydana gelen yangınlardan en hızlı şekilde kaçışı sağlayacak bir yangın merdiveninin tercih edilmesi oldukça önemlidir. Çelik yangın merdivenleri, bu noktada insanların ihtiyaçlarını büyük ölçüde karşılamaktadır.
Z Tipi Yangın Merdiveni
Düz kollu olarak ifade edilebilen z tipi yangın merdiveni, genellikle yüksek binalarda kullanılmaktadır. Bu alanlarda yangınlardan hızlı bir şekilde kaçışı sağlayarak, güvenli bir kullanım sunmaktadır. Z merdiven ismini ise yapımında kullanılan bağlantı elemanlarının oluşturulan zeminde Z harfini meydana getirmesi sebebiyle almaktadır. Yangın merdiveni çeşidinin pek çok özelliği bulunur. Çelik yapısından dolayı dayanıklı bir şekilde oluşuyla, uzun süreli bir kullanım sunar. Ayrıca yangın esnasında insanların güvenli bir şekilde bulundukları alandan uzaklaşmasına destek olur. Yüksek yapıda bulunan işyerleri, apartmanlar ve evler için en uygun olan yangın merdiveninin, z tipi yangın merdiveni olduğu ifade edilmektedir.
Z Tipi Yangın Merdiveni Fiyatları
Yüksek binalara sahip kişilerce z tipi yangın merdiveni fiyatları oldukça araştırılmaktadır. Bu yangın merdiveninin fiyatları bazı noktalara göre değişkenlik gösterebilmektedir. Z yangın merdiveni inşası için talep edilen firmanın verdiği fiyatlar farklı olabilir. Bu sebepten bir fiyat araştırmasının yapılması oldukça önemlidir. Araştırma sonucunda bütçeye ve binanın durumuna göre en uygun olan z tipi yangın merdiveni seçilmelidir.

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir