En Kaliteli Yangın Alarmı Modelleri

En Kaliteli Yangın Alarmı Modelleri

En Kaliteli Yangın Alarmı Modelleri

Can ve mal güvenliğini tehdit eden yangına artık birçok tedbir alınabiliyor. Yangın alarmı da bunlardan biri. Peki en kaliteli yangın alarmı modelleri nedir?

En kaliteli yangın alarmı modelleri öncelikle sorunsuz çalışan olmalıdır. İnsanların can ve mal güvenliğini tehdit eden yangın, doğal afet olarak nitelendirilir. Yangın, çıktığı yerde ciddi maddi hasara yol açar. Açtığı maddi hasarın yanı sıra, insanlar ve canlılar üzerinde çok ciddi olumsuz etkileri vardır. Bu nedenle yaşadığımız yeri evlerimizi, ofislerimizi güvence altına almak için yangın alarmı kullanırız. Kaliteli yangın alarmı modelleri nedir? Yangın alarmı modelleri birçok farklı şekilde üretilmiştir.

"En

 

Çeşitli mekanlara ve ihtiyaçlara hizmet eder. Yangın alarmı günümüz şartlarında, teknolojinin gelişmesiyle birlikte ihtiyaç haline gelmiştir. Yangınlar insanların tedbirsizlikleri, dikkatsizlikleri ve ihmalsizlik sonucu çıkar. Aynı zamanda yangın olayları doğal olarak da çıkabilir. Bu olaylar; yıldırım düşmesi, rüzgar, güneş ışıklarından kaynaklı kıvılcımlar olabilir. Bu nedenle bu tip olumsuz durumlarda, bulunduğumuz ortamı güvenli hale getirmek için yangın alarmı kullanılır.

Yangın Alarmı Modelleri

Oluşabilecek yangın durumlarında zararı en aza indirmek için yangın allarmları kullanılır. Yangın alarmları kullanılacak mekana göre farklı tiplerde üretilir. Küçük mekanlar için farklı modellerde yangın alarmı kullanılır. Depo gibi büyük alanlarda ise daha kapsamlı ve algılama kapasiyesi yüksek yangın alarmları takılır. Yangın alarm takma zorunluluğu Türkiye’de 2002 yılından beri kanunen zorunlu sayılıyor. Yangın alarmı modelleri, oluşabilecek yangın durumlarında dumanı hızlı bir şekilde algılayıp haber verebiliyor. İşte kaliteli yangın alarmı modelleri çeşitleri.

1-Duman Dedektörü

Yangın alarmı ve yangın sistemlerinde en çok kullanılan model, duman dedektörü. Duman dedektörü küçük alanlar için tercih ediliyor. Ev, işyeri, okul gibi ortamlarda sıklıkla bu model kullanılır. Duman dedektörü güçlü bir duman algılama sistemine sahiptir. Bulunan ortamdaki sigara dumanını bile yüksel frekansları sayesinde hızlı bir şekilde algılar. Duman dedektörü görüntü itibariyle de şıktır. Küçük ve az yer kaplayan bir tasarıma sahiptir. Takıldığı yer ile uyum sağlayarak göz yormaz.

"En

2-Yangın Alarm Butonu

Yangın esnasında insan müdahalesi ile çalıştırılan bir diğer yangın alarmı modeli iste yangın alarm butonudur. Yangın alarm butonu maliyet açısından diğer sistemlere göre daha uygundur. Her alanda rahatlıkla kullanılabilir. Yangın butonları cam kapaklı ya da cam kapaksız olarak iki farklı şekilde tasarlanmıştır. Cam kapaklı olan yangın alarm butonu, yangın esnasında kırılarak çalılştırılır.  Cam kapaksız yangın alarm butonu ise tamamen açıkta bırakılır. Yangın alarm butonu ev, işyeri, okul, toplu taşıma, ve tüm ihtiyaç duyulan binalarda kullanılabilir. Tasarımsal açıdan bakıldığı zaman oldukça az yer kaplar. Genellikle yuvarlak ve kırmızı renklidir.

Yangın Alarmı Modeli Fiyatları

"En

Yangın alarmı modelleri son zamanlarda gerekli bir ihtiyaç haline geldi. Doğa olaylarının artması ve teknolojik sorunlar nedeniyle çıkan yangınlar için yangın butonları önemli.  Yangın butonları maddi açıdan güvenlik sağladığı gibi insan hayatı için de güvenlik tedbirlerini sağlar. Bu nedenle okullar ve toplu taşımalar için kanunen de zorunlu hale gelmiş durumda. Yangın alarmı modelleri, modeline ve işlevine göre farklı fiyatlandırılıyor. Küçük alanlar için tasalanan minik dedektörler fiyat bakımından da oldukça uygun olabiliyor. Depo ve büyük alanlar için kullanılan yüksek frekanslı yangın alarmı modelleri ise maliyet açısından daha yüksek fiyatlandırmalar yapılıyor. Kırılan camlı ya da camsız olarak da fiyat değişiyor. Yangın alarmı modelleri ise kalitesine göre fiyatlandırılıyor.

Yangın Duman Dedektörü isimli yazımız ilginizi çekebilir.

Pinterest

 

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir