Tekerlekli Yangın Söndürme Tüpü Modelleri ve Fiyatları 2021 

tekerlikli yangın söndürme tüpleri

Tekerlekli Yangın Söndürme Tüpü Modelleri ve Fiyatları 2021 

Tekerlekli yangın söndürme tüpü modelleri ve fiyatları 2021 güncellemesi ile birçok yerde yenilenerek kullanılmaktadır. Yangın söndürme tüpleri hayati öneme sahiptir.

Tekerlekli yangın söndürme tüpü modelleri ve fiyatları 2021 ayrıcalıkları son kullanım tarihi güncellemesiyle birçok yerden incelenebilir. Özellikle aradığınız bir ürün varsa karşılaştırma yaparak da ürün tercihlerinde bulunabilirsiniz.

Evlerde “6 kg” Tekerlekli Yangın Söndürme Tüpü Gerekir mi?

Evlerde 6 kg veya daha büyük yangın söndürme tüplerini barındırmanız şiddetle tavsiye edilir.  Her alanda yangın olasılığı olduğu için tekerlekli yangın söndürme cihazını evinizde pratik faydalarla kullanabilirsiniz. Özellikle ağırlık taşıyamayacağınızı düşünüyorsanız tekerlekli yangın söndürme cihazlarını kullanabilirsiniz.

Otellerde “12 kg” Tekerlekli Yangın Söndürme Tüpü 

Otellerde 12 kg tekerlekli yangın söndürme tüpü kullanımı mutlaka gerekmektedir. Çok odalı binalarda hızlı şekilde yangın tüpünü bir yerden başka bir yere taşımak üzere kullanım yapabilirsiniz. Pratik anlamda yangın söndürme tüpü 12 litrelik yapısı ile söndürme işlemlerini başarılı şekilde sonlandıracaktır. Mutlaka her katta yasal düzenlemeler gereği de yangın merdivenlerinden bulundurmalısınız.

AVM’lerde Tekerlekli “25 kg” Yangın Söndürme Tüpü 

AVM’lerde tekerlekli 25 kg yangın söndürme tüpü kullanımı gerekmektedir. Büyük çaplı alışveriş merkezlerinde tek seferde birçok alanı söndürebilmek için yüksek litre ölçüsü kullanılabilir. Yangın söndürme tüplerinden tekerlerin ve hortumun ölçümünü doğru ayarlamalısınız. Hortum için ayrıca bir mekanizma da kullanılabilir. Hortum taşımak için de bir tekerli sistem gerekebilmektedir.

Hastanelerde “50 kg” Tekerlekli Yangın Söndürme Tüpü

İhtiyaçlardaki yoğunluk ve panik derecesine göre hastanelerde 50 kg tekerlekli yangın söndürme tüpü avantajlıdır. Hastane yapısındaki yangın hallerinde en çok miktarı en kısa sürede her yere ulaştırmak istersiniz. Dolayısıyla ekstra hayati bir duruma yetecek kadar yangın tüpü gerekecektir. 50 kg ürünün hortumu da yüksek yerlere taşınabilecektir.

Yangın Tüpü Fiyatları

Yangın tüplerinin fiyatlandırmasında litre özellikleri, teker detayları gibi birçok ayrıntı belirleyici olmaktadır. İçerisindeki malzeme özelliği de genel fiyatlandırmada önem kazanır. Yangın tüpü fiyatları 2021 senesinde güncellenerek değişebilmektedir. Toz, köpük, karbondioksit vs. malzemelere göre farklar görülebilir.

1 . 6 Kg’lık Yangın Tüpü Fiyatları

6 kg’lık yangın tüpü fiyatları 250-300 TL civarında seyretmektedir. Belirli dönemlerde kampanya değişiklikler nedeniyle artış azalış da görülebilir. Tekerleksiz kullanılanları daha yaygındır.

  1. 1 Kg’lık Yangın Tüpü Fiyatları

Araç yangın tüpü çeşitleri arasında da olan 1 kg’lık yangın tüpü fiyatları 80-100 TL civarında değişmektedir. Bu tüpler tekerleksiz olan çeşitler arasında yer almaktadır.

  1. 12 Kg’lık Tekerlekli Yangın Tüpü Fiyatları

12 kg’lık tekerlekli yangın tüpleri 400-500 TL arasında değişmektedir. Tekerli sistem bu litredeki ürünleri almadan önce son kullanım tarihini dikkate almalısınız. Özellikle market tarzı yerlerde kontrollerinden emin olmalısınız.

  1. 50 Kg’lık Tekerlekli Yangın Tüpü Fiyatları

50 kg’lık yangın tüpü fiyatları 800-900 TL civarında değişmektedir. Genellikle 4 senelik kullanım tarihi bulunan bu ürünleri düzenli aralıklarla kontrol ettirmeyi de unutmayınız.

Arabada Yangın Tüpü Tavsiye | Toplam Kaç kg Olmalı?

Arabada yangın tüpü tavsiye kilosu genellikle 1 veya 6 kg şeklindedir. Tekerlekli olmaması yer açısından size artı sağlar. Ancak büyük araçlarda tekerli de kullanabilirsiniz. Kendiniz için nasıl kolay olacaksa bu kapsamda tüp alabilirsiniz.

Yangın Tüpü Dolum Fiyatları 2021

Yangın tüpü dolum fiyatları 300-600 TL aralıklarında düşünülebilir. Litre miktarı ne kadar çoksa fiyat aralıklarında da değişiklikler görülebilir. Yangın tüpü doldurma işlemlerinde dolum 2021 senesinde olmuşsa genelde 2025’e kadar etkisi kaybolmayan ürünler almış olursunuz.

 

 

 

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir