Yangın Merdiveni Hangi Malzemeden Yapılır?

Yangın Merdiveni Hangi Malzemeden Yapılır?

Binaların inşası sırasında yapılan yangın merdiveni imalatı, yangın yönetmeliğine uygun bir şekilde yapılmalıdır.
Yangın merdiveni imalatı için kullanılan malzemeler büyük önem taşımaktadır. İnsanların can güvenliğini tehlikeye altına sokacak kalitesiz bir malzeme ile yapılmaması gerekir. Bu noktada yangın merdiveninin, yangın yönetmeliğinde belirtilen malzemeler ile yapılması en önemli noktadır. Yangın yönetmeliğe göre, birinci sınıf kalitedeki malzemeler ile yangın merdivenin inşası gerçekleştirilmelidir. Bu malzemeler yanıcı olmayan ve paslanmaz özellikte olmalıdır. Tüm bu özelliklere sahip malzemeler ile farklı alanlar için çeşitli özellikleri bulunan yangın merdivenleri inşa edilebilir.
Yangın Merdiveni Yapımında Dikkat Edilmesi Gerekenler
Uzun süreli olarak yangın merdiveni kullanabilmek için, yapımı sırasında dikkat edilmesi gereken noktalar bulunur. Öncelikle kaliteli malzemelerden yapılması oldukça önemlidir. Yangın merdiveninin kaliteli malzemelerden oluşu, binanın ömrü kadar uzun bir kullanıma olanak sağlayacaktır. Yangın merdiveni yapan firmalar tarafından ihtiyaçlara en uygun olan yangın merdiveninin yapımı tamamlanabilir. Bu firmalar yangın yönetmeliğine uygun bir şekilde merdiven inşasını gerçekleştirebilirler. Söz konusu binaların yapısına uygun bir şekilde yangın merdiveni seçilmeli ve böylelikle güvenli bir kullanım sağlanmalıdır.
Yangın Merdiveni Maliyeti Ne Kadardır
Binalarda en zor anlarda kurtulmaya olanak sağlayan yangın merdiveni maliyeti değişkenlik gösterebilmektedir. Dairesel ve z tipi olmak üzere iki farklı şekilde üretilen yangın merdivenlerinin, ayrı maliyetli olmaktadır. Genellikle yüksek binalar için kullanıma uygun olan z tipi yangın merdivenleri, dairesel yangın merdivenlerine göre daha yüksek maliyetlere sahiptir. Yangın merdiveni fiyatları el emeğine ve işçiliğe göre değişebilmektedir. Bununla birlikte yangın merdivenlerinin yapımında kullanılan malzemelerin kalitesi de, maliyeti etkileyen bir diğer önemli noktadır. Güvenli bir kullanım için, yangın malzemelerinin mutlaka kaliteli malzemelerden yapılması gerekir. Ayrıca metrekare sayısı ise fiyata etki eden diğer bir noktadır.

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir