Yangın Merdiveni

Yangın Merdiveni

Yangın merdiveni, yangın anında hızlı tahliye için en doğru çözümdür. Hem güvenli hem de pratik şeklide tahliye sağlanır.

Can güvenliğiniz için yangın merdiveni yapılarda olması gereken, ihtiyaç olarak tanımlanabilen bir özelliktir.  Sebebi ise herhangi bir durumda ortaya çıkabilecek olan yangının, 6 dakika içerisinde yapıların içinde duman etkisi ile insanların canını tehlikeye atmasıdır. Aynı zamanda alevlerin de yayılma hızı olduğunda, can güvenliğini sağlamak mümkün olmayabilir. Bu sebeple mutlaka yangın merdivenleri kullanılması önerilir.

Yangın Merdiveni

Yangın Merdiveni Çeşitleri

Yangın merdivenlerinin en iyi şeklide tasarlanması ile hem güvenliği sağlamak hem de yapıya uygun olarak tasarlamak mümkün olmuştur. Bu sayede kullanım alanının genişlemesi, kullanımın pratik ve kolay olması gibi sonuçlar da ortaya çıkmıştır. Bunları göz önünde bulundurmanız durumunda tamamen memnun kalacağınızı göreceksiniz.

  • Dairesel Spiral Yangın Merdiveni: Kullanımı zorunlu olanlar alanlar olmak ile birlikte, belirlenen – talep edilen bina ve iş yerleri için yapılabilir. Kullanılan malzemeler en iyi şeklide seçilir. Güvenliği sağlamak açısından mümkün olduğunca iyi şekilde monte edilir. Bina için uygun tasarım, binanın en iyi alanının belirlenmesi de önemli kriterler arasında yer alıyor. Değerlendirmeniz halinde, bunları göz önünde bulundurarak merdivenlerin kullanımının avantajlı hale gelmesi sağlanır.
  • Makaralı Yangın Merdiveni: Bir diğer seçenek ise makaralı olan yangın merdivenidir. Yangın merdivenleri çeşitleri arasında yer alan makaralı tür, ev ve iş yerlerinde kullanımı yaygın olan türdür. Merdiven katlanma özelliğine sahip olur. Kullanım alanının uygun olması durumunda direkt olarak bu seçim yapılarak uygun tasarım ile tercih edilebilir. İş yerleri ya da farklı binalar için de uygun tasarlanması söz konusudur.

Verilen merdiven çeşitleri arasından yapının durumu, yapının kaç katlı olduğu, binanın kullanım özellikleri gibi hususlara göre merdiven seçimi yapılır. Bu alanda uzman olan ekibimiz hangi merdivenin kullanılması gerektiği konusunda bilgilendirme yapar. Hem bunu göz önünde bulundurup hem de direkt olarak merdiven kullanımının avantajlı hale gelmesi sağlanabilir. Ekibimizden bilgi alarak hemen bu alanda merdivenin tasarlanmasını sağlayabilirsiniz.

Yangın Merdiveni Kullanım Alanları

Yangın merdiveninin kullanım alanları geniştir. Yangın merdivenleri zorunlu kullanım alanları da olduğundan, bu alandalar yapımın binanın projesi aşamasında gerçekleşmesi gerekiyor. Bazı durumlarda binanın projesi dışında, binada yapılan üretim sebebi ile de yangın merdiveninin zorunlu olması gerekiyor. Böyle  bir durumda alanında uzman olan kadromuz, gerekli incelemeleri tamamlayarak hangi tür merdiven kullanılması gerektiği konusunda bilgi verecektir. Bunu bilerek siz de hemen bu alanda avantajlı bir hizmet alabilirsiniz. Hem kullanım rahat olacak hem de direkt olarak güvenlik de sağlanmış olacak.

Yapı kanunları gereği bazı iş yerleri ve binalarda zorunlu olarak yangın merdivenleri olması gerekiyor.

Yapılan projelerinde yer alan yangın merdivenleri ile güvenlik en iyi şekilde sağlanır.

Yangın Merdiveni Avantajları

Yangın merdivenleri büyük ölçüde binaların tahliyesini kolaylaştırır. Yangın merdiveni avantajları kapsamında olan pek çok şey var. Binaya uygun şekilde tasarlanabiliyor olması, çeşit açısından seçim yapılabiliyor olması, malzemelerin çeşitlendirilmiş olması gibi avantajlar var. Beraberinde elbette yangın merdiveninin montajında uzman desteği almanız, en iyi şeklide kurulum yapılarak kullanılması son derece önemlidir.

Yangın Merdivenleri Montajı

Yangın merdivenlerinin nasıl montajlanacağı konusunda uzman desteği önemlidir. Küçük bir yanlışlık bile büyük sorunlara yol açabiliyor. Dilerseniz elbette yangın merdiveni montajı konusunda bu alanda uzman olan ekipten bilgi alabilirsiniz. Montajlama öncesinde yapılacak olan incelemeler ile hareket edilmesi, profesyonel adım atılması ve gerekli kontrollerin tek tek yapılması son derece önemlidir. Bunlara dikkat ederek montajın tamamlanması sağlanır.

  • Binaların incelenmesi
  • Uygun merdivenin belirlenmesi
  • Montajın uygun bina yönünde yapılması
  • Gerekmesi halinde ferförjeler ile desteklenmesi

Şeklinde, montajın tamamlanması mümkün olacak.

Yangın Merdiveni Fiyatları

Merak edilenler arasında, çeşitler göre ya da boyutlara göre yangın merdivenleri fiyatları da olabilir. Uygun olan ödemeler ile yangın merdivenleri alabileceğinizi, sunulan fiyatları inceleyerek görebilirsiniz. Bakıldığında elbette seçilen merdiven türünün ve boyutunun fiyatları belirlediği görülür. Ancak bunun beraberinde, uygun olan fiyatlar ile de hizmet alabileceğinizi göreceksiniz. Tam anlamıyla kaliteli bir hizmete en uygun ödemeler ile ulaşma imkanı bulacaksınız. Kaliteli seçenekler, güvenliği sağlayacak olan merdivenler ile memnun kalacağınız ödemeler üzerinden hizmeti tamamlayabilirsiniz. Memnun kalacağınız ödemelerin beraberinde fiyat performans açısından da iyi bir seçim yapmış olacaksınız.

İndirimli ödemeler ile kaliteli yangın merdivenleri en iyi fiyattan alınıyor…

Yangın Merdiveni Hizmetimiz

Merdivenlerin üretimini kaliteli şeklide yapıyoruz. Müşteri memnuniyeti tam anlamıyla sağlıyor olduğumuzdan, hizmetimizden dilediğiniz zaman tereddüt etmeden faydalanabilirsiniz. Kaliteli bir hizmet, profesyonel ekip, son teknoloji yangın merdivenleri ve en iyi malzemelerden üretim ile tamamen memnun kalacağınız bir hizmet alacaksınız. Sizin taleplerinizi tek tek gerçekleştirip, sorunsuz bir yangın merdiveni kullanımı sağlanabilir. İletişime geçerek bu alanda taleplerinizi sunabilirsiniz. Yangın merdiveni almak konusunda gerekli detayların sunulması sağlanır. Profesyonel hizmet almanız desteklenir.

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir