Açılır Kapanır Yangın Merdiveni

Fırsat
-21%

Açılır Kapanır Yangın Merdiveni

1.200,00 950,00

Yangın merdiveni ürünü metre kare fiyatına göre hesaplanmaktadır detaylı teklif almak için 05321317774 arayabilirsiniz.

Mevcut sürüm:: 50 adet stokta

Açıklama

Açılır Kapanır Yangın Merdiveni ; Afet durumlarında ambulans ve itfaiyenin görevini yapmasını zorlaştıran yangın merdiveni çeşitlerinden biri de açılır kapanır yangın merdiveni olmaktadır. Açılır kapanır yangın merdiveni yerine daha güvenli bir yangın merdiveni tercih ederek tahliye sürecinin kolaylaşmasını sağlayabilirsiniz.

Açılır kapanır yangın merdiveni modelinde, yangın anında üst kısmın açılarak yere inmesi sağlanır ve bu biçimde merdiven işlevini görür. Ancak spiral merdivenlerde olduğu gibi bu merdiven türlerinde de kullanışlılık esas olmadığı için sorun yaşanabilir. Dayanıklılık açısından güçlü olan yangın merdivenleri, uzun yıllar kullanılabileceği için bakım gerektirmez. Bu yüzden tercih edilmektedir.

Ayrıca hırsızların da binaya girmeleri kolay değildir. Çünkü oldukça güvenli bir biçimde yapılmışlardır. Bu yüzden sağlamlık konusunda memnun edicidir.

Montaj

Monte edilirken bazı hususlara dikkat edilmesi gerekmektedir. Bunları şu şekilde açıklayabiliriz;

  • Montajın uzman bir ekip tarafından yapılması gerekmektedir. Bir milimlik oynamalar bile ciddi sorunlara neden olabilir.
  • Binanın estetiğine uygun olarak tasarlanmalıdır. Çünkü dış çevreden de güzel görünmesi gerekmektedir.
  • Mümkün olduğunca arka cepheye monte edilmesi gereken bu sistemler, gerekirse ferforjelerle desteklenebilir.

Yasal yönetmeliğe göre binadaki kat sayısına uygun olarak ne şekilde uygulanması gerektiği detaylı biçimde iletilen yangın merdivenleri, doğru biçimde uygulanarak hem göze hem de estetiğe hitap edebilmelidir.

Nerelerde Kullanılır?

İş yerlerinde ana okullarında ve evlerde tercih edilebilir. Aslında doğru bir proje yapıldığında her türlü yapıda tercih edilebilir.

Birçok kişinin tercih ettiği Z tipi yangın merdiveni doğru kullanıldığında yangından kaçış konusunda yüksek bir mukavemet sağlayacak ölçüde sağlam olacaktır.

Açılır Kapanır Yangın Merdiveni Uygulama

Ek bilgi

Ağırlık 23 kg
Boyutlar 12 × 31 × 23 cm

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.


“Açılır Kapanır Yangın Merdiveni” için yorum yapan ilk kişi siz olun