Dairesel Spiral Yangın Merdiveni

Dairesel Spiral Yangın Merdiveni

Yangın merdiveni çeşitleri arasında olan dairesel spiral yangın merdiveni, güvenliği sağlayan ve en çok tercih edilen çeşittir.

Canlı güvenliği için önemli bir yere sahip olan dairesel spiral yangın merdiveni, profesyonel şekilde kurulur. Tercih edilen malzeme, kullanım alanı ve güvenliği en iyi şekilde sağlıyor oluşu gibi özellikleri ile yangın merdiveni tercih edilmektedir.

Yangın esnasında yapının güvenle tahliye edilmesi için önemli bir yere sahiptir.

Dairesel Spiral Yangın Merdiveni

Dairesel Spiral Yangın Merdiveni Özellikleri

Yangın merdiveni yapılar için olmazsa olmazdır. Yangın son derece hızlı yayılan ve can güvenliğini en hızlı şeklide tehlikeye atan durumlar arasındadır. Araştırmalar, yangının başlamasından sonra 3 dakika içinde yangının yapıya yayılmasının mümkün olduğunu gösteriyor. Yangının olduğu alanın dumanla dolması ise sadece 6 dakika içinde tamamlanıyor. Can güvenliğinin alevlerden önce duman ile hemen tehdit altına girmesi, yapının hemen boşaltılmasının önemini daha da arttırıyor. Bu gibi durumlarda servis merdivenleri kullanılmaz halde olabilir. Can güvenliği için yapının tahliyesi ise dairesel spiral yangın merdivenleri ile sağlanacaktır. Çok daha hızlı şekilde binanın tahliye edilmesi sağlanacaktır.

Statik hesabı ile yangın merdivenleri yapılıyor olduğundan, güvenle kullanılır.

Dairesel Spiral Yangın Merdiveni Kullanım Alanları

Yangın merdivenleri için kullanım alanları geniş olabiliyor. Yangın merdiveninin olması zorunluluğu için belirlenmiş olan yasalar var. Ancak bunun dışında hemen hemen her yüksek bina için temel ihtiyaç olarak gözlemlenir. Yani kişilerin de yangın merdiveninin yapımını talep etmesi söz konusudur. Tehlikenin azaltılması açısından son derece önemli olacak.

Kullanım alanları;

  • İş Yerleri: İş yerlerinde hem yapılan üretim hem de yüksek katlı olması gibi hususlar yangın merdiveni nerelerde kullanılır sorusunun yanıtı için ilk akla gelenler arasında yer almasını sağlıyor. Elbette yangın merdiveninin mutlaka olması gereken yerler arasında.
  • Ana Okulları: Yangın merdiveninin mutlaka olması gereken yerler arasında anaokulları gösterilir. Çocukların güvenliğini sağlamak ve tahliyesini kolaylaştırmak açısından yangın merdiveninin olmasının son derece önemli olduğunu söyleyebiliriz.
  • Apartmanlar: Apartmanların yüksek katlı olması, tahliyeyi zorlaştırır. Bu durumda direkt olarak yüksek katlı olan apartmanlar için mutlaka yangın merdiveni kullanımının bir zorunluluk olduğunu söyleyebiliriz.

Verilen alanlar için yangın merdiveninin yapımı önemlidir. Bunun sağlanması durumunda herhangi bir sorun yaşanmadan tahliye yapılarak yangından korunma sağlanır. Can güvenliği için önemli olduğundan, pek çok alanda ilk tercih edilen yangından korunma seçenekleri arasında yer almaktadır.

Dairesel Spiral Yangın Merdiveni Özellikleri

Yangın merdivenleri özel malzemeler kullanılarak, binanın en uygun alanına yapılır. Yangın merdiveninin en büyük özelliği, zemine inişin en hızlı şeklide olmasıdır. Bunun için dar olarak tasarlanır ve merdivenlerin yüksekliği de son derece azdır. Bu şeklide hızlı bir şeklide inmenin yanı sıra, telaş ile yangın merdiveninin kullanımının da sorunsuz hale gelmesi sağlanacaktır. Değerlendirmeler bu alanda uzman olan kişiler tarafından yapılır. En iyi şeklide korumayı sağlayacak olduğundan emin olacak şekilde tasarlanır ve uygulanır. Dairesel spiral yangın merdiveni özellikleri konusunda en iyi şekilde hizmet alabilirsiniz.

İletişime geçerek ekibimizden detaylı bilgi alabilirsiniz…

Dairesel Spiral Yangın Merdiveni Montajı

Tasarlanan yangın merdiveni için önemli olan montaj işlemlerinin gerçekleşmesidir. Montaj konusunda da avantaj elde edeceğiniz şeklide, bu alanda uzman olan kişilerden hizmet almanız gerekiyor. Taleplerinizi sunmanızın hemen ardından gereken tasarım yapılır.

  • Montajın uzman ekip ile olması önemlidir.
  • Binanın yapısı, estetiğine uygun olarak tasarlanan merdiven dikkatle monte edilmelidir.
  • Arka cepheler yangın merdiveni montajı için uygundur.

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir