Makaralı Yangın Merdiveni

Makaralı Yangın Merdiveni

Yangın merdiveni çeşitleri arasında makaralı yangın merdiveni bulunuyor. Güvenlik açısından sistemli şekilde oluşturulmuştur.

Merdivenin tehlike olmadığı durumlarda toplanması sağlanıyor. Makaralı yangın merdiveni kullanım alanı yaygındır.  Güvenli kullanım sunuyor olmasının yanı sıra yer kaplamıyor olması da avantajdır. Kullanım alanı konusunda ekibimiz inceleme yapar ve alanın uygun olması durumunda tasarımı belirleyerek kurulumu yapar. Merdiven kullanımın nasıl olacağı konusunda da bilgi verilmesi sağlanarak, en iyi şekilde kullanım olur.

Bir ya da iki katlı binalar için özel olarak üretilen merdiveni sipariş edebilirsiniz…

Makaralı Yangın Merdiveni

Makaralı Yangın Merdiveni Özellikleri

Yangın merdiveninin en önemli özelliği, daha çok az katlı olan yapılar için uygun olmasıdır. Özel malzemelerden üretilerek, en iyi şekilde avantaj sağlaması hedeflenir. Hem güvenliği sağlayan hem de yangın merdiveni özellikleri ile kullanımı kolaylaştıran tasarımdır.

  • Makara ile çalışır.
  • Demir ve çelikten yapılır.
  • Binanın yapısına uygun olarak tasarlanır.
  • Uzun yıllar dayanıklı şekilde kullanılabilecek sistem üzerinden inşa edilir.

Özellikleri verilen merdivenin tasarlanması bu alanda uzman olan ekipler tarafından olur. Tasarım, uygun olan malzemeler ile tamamlanır. Ardından en iyi şekilde kullanılması için montajı da profesyonel şeklide yapılır.

Makaralı Yangın Merdiveni Kullanım Alanları

Peki, merdivenin kullanım alanları neler? Hangi alanlar için makaralı yangın merdivenleri uygun olur? Genel anlamda makara sisteminin kurulumu için en uygun olan alanlar bir ya da iki katlı evler oluyor. Ancak iş yerleri için ya da yüksek katlı yapılar için de kullanım alanının belirlenmesi sağlanabiliyor. Bu tamamen uzman görüşü ile sonuçlanabilir. Tasarım açısından kullanım alanına bakılarak belirleme yapılır.

  • İş yerleri: Kullanılabilecek olan yapılardır. İş yerinin kaç katlı olduğu, etrafı, yapının mimarisi gibi hususlara bakarak kullanım alanının belirlenmesi sağlanır.
  • Evler: Evlerin mimari yapısına bakılarak evler için de yangın merdiveninin tasarlanması sağlanabilir. Bakıldığında direkt olarak tasarım ergonomik şeklide olacaktır. Kullanımı pratik ve hızlı olacaktır. Bu sayede bina tahliyesi de kolaylaşacaktır.

Kullanım alanına göre özelliklerin belirlenmesi sağlanabilir. Bu alanda uzman olan ekibimiz ile hemen özelliklerin belirlenmesi sağlanarak, çok daha avantajlı bir kullanım mümkün oluyor. İletişime geçerek siz de bu hususta bilgi alabilirsiniz.

Makaralı Yangın Merdiveni Montajı

Yangın merdivenlerinin montajı konusunda uzman desteği almanız önemlidir.  Sebebi ise elbette kullanım alanında güvenliğin tam sağlanmasıdır. Herhangi bir şekilde sorun yaşanması, acil bir durumda yangın merdivenini kullanamamaya neden olabilir. Binanın tahliyesini hızlandırmak ve maksimum oranda verim almak açısından önemli olan yangın merdiveni montajının en iyi şeklide yapılmasıdır. Yangın merdiveni montajı konusunda makaralı yangın merdiveni işlemli bu alanda uzman olan ekibimiz ile olacaktır. Hem tasarıma uygun hem de binada kullanım alanına uygun şeklide hareket edilerek işlem tamamlanacaktır.

Detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz…

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir